ZABIEGI

 

Jeżeli masz problem ze stopami, dokuczają Ci modzele, odciski, wrastające bądź wkręcające paznokcie lub inna dolegliwość stóp zapraszam do skorzystania z usług Gabinetu Podologicznego Zdrowe Stopy, gdzie zawsze możesz liczyć na profesjonalną pomoc, radę oraz dyskrecję. Korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, przy pomocy najwyższej jakości sprzętu i narzędzi przyniosę ulgę Twoim stopom.

Po dokładnym rozpoznaniu dolegliwości, stawiam diagnozę i przeprowadzam stosowny zabieg. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są zgodnie z najwyższymi standardami i dbałością o Twój komfort, a wszystko po to byś czuł się dobrze i komfortowo.

 

   
Usługi i zabiegi realizowane podczas wizyt domowych:


- podstawowy zabieg podologiczny
- korekta wrastających/wkręcających paznokci z użyciem klamer
- usunięcie hiperkeratoz (zrogowaceń, modzeli, odcisków)
- usunięcie brodawki wirusowej (kurzajki)
- terapia pękających pięt
- diagnozowanie zmian płytki paznokciowej
- rekonstrukcja płytki paznokciowej
- obcięcie i oszlifowanie paznokci zgrubiałych
- oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo
- terapia grzybicy paznokci
- dobór ortez i odciążeń
- profilaktyka stopy cukrzycowej

 

- pedicure kosmetyczny:


  * biologiczny
  * klasyczny
  * hybrydowy
  * żelowy


- masaż stóp:


  * klasyczny
  * relaksacyjny
  * leczniczy
  * aromaterapeutyczny


- porady dotyczące pielęgnacji domowej
- dobór i sprzedaż preparatów pielęgnacyjnych

 

 

 

 

Szczegółowy opis zabiegów poniżej:

 

 

 

 

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY

Obejmuje skrócenie i opracowanie, wygładzenie i wypolerowanie paznokci, oczyszczenie wałów paznokciowych, usunięcie skórek oraz zrogowaciałego naskórka.

 

 

PEDICURE SPECJALISTYCZNY

Zwany również leczniczym bądź medycznym, znacznie różniący się od pedicuru kosmetycznego. Polega na usunięciu wszelkich negatywnych zmian na stopach (odcisków, modzeli, brodawek) powstałych w wyniku chorób, wad wrodzonych, niewłaściwej pielęgnacji stóp, noszenia nieodpowiedniego obuwia, a także uprawiania sportu.

 

 

KOREKTA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

Problem wrastających paznokci dotyczyć może każdego niezależnie od wieku. Wrastanie paznokci jest spowodowane wbijaniem się płytki paznokciowej w otaczające tkanki wału paznokciowego, często prowadzi do powstania przewlekłego stanu zapalnego, któremu towarzyszy wysięk ropny, a nawet ziarnina. Czasem paznokieć zmienia swój kształt i zaczyna się rolować jedno lub dwustronnie. Postać ta zazwyczaj przebiega bez stanu zapalnego.

Wewnętrzne przyczyny wrastania paznokci: choroby układowe (cukrzyca, miażdżyca, łuszczyca), choroby tarczycy, czynniki genetyczne, wrażliwe, mięsiste wały paznokciowe, przerost płytki, zbyt długi paluch, wiek pokwitania, płaskostopie poprzeczne, nadwaga, hallux.

Zewnętrzne przyczyny wrastania paznokci: nieprawidłowe skracanie paznokci bądź ich urazy, zbyt ciasne obuwie, intensywne uprawianie sportu, całkowita lub częściowa resekcja paznokcia.

TAMPONADA

Rodzaj opatrunku mającego na celu odciążenie i rozciągnięcie wału paznokciowego w przypadku wrastania paznokcia, a tym samym osuszenie z wydzieliny ropnej. Istnieją przypadki, w których tamponada jest jedyną metodą korekty wrastających paznokci.

KLAMRY

Procedura korekty wrastającego paznokcia polega na założeniu klamry - to rodzaj aparatu korekcyjnego nakładanego na paznokieć w celu:

- uniesienia brzegów paznokcia i odciążenia wałów paznokciowych,

- zniesienia dolegliwości bólowych,

- spłaszczenia płytki paznokciowej,

- zapobiegania ponownemu wrastaniu.

Założona klamra nie ogranicza aktywności zawodowej i nie przeszkadza w uprawianiu sportów, wspomaga naturalną regenerację i wzrost paznokcia. Może być stosowana zarówno u dzieci, diabetyków, alergików oraz przy stanie zapalnym.

Gabinet podologiczny Zdrowe Stopy posiada w ofercie następujące klamry:

Podofix – jest to aktywna klamra uciskowa, stosowana przy delikatnych wrastaniach, przebiegających bez stanu zapalnego oraz dla kosmetycznej korekty zniekształconych paznokci.

Combiped – to klamra drutowo – plastikowa do korekty paznokci zdeformowanych, rolujących się i wrastających ze współistniejącym stanem zapalnym. Stosowana przy wrastaniu jednostronnym.

3TO -  klamra ta wykonana jest ze sprężystego drutu, zakończona dwoma haczykami unoszącymi brzegi paznokcia, skuteczna w stanach zapalnych z wysiękiem i ziarniną, stosowana w bardzo trudnych przypadkach, szczególnie polecana diabetykom. Uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia przy tego typu wrastaniach.

Prawidłowo przeprowadzona procedura korekty wrastającego paznokcia pozwala na ogół uniknąć interwencji chirurgicznej, która znacząco (w niektórych przypadkach do 70%) zwiększa ryzyko powtórnego wrastania paznokci.

 

 

DIAGNOZOWANIE I LECZENIE PAZNOKCI ZMIENIONYCH CHOROBOWO

Najczęściej występujące zmiany na płytce paznokciowej spowodowane są grzybicą (mogą być to dermatofity, drożdżaki lub pleśnie).  Zakażenie najczęściej obejmuje paznokcie stóp, a w szczególności paznokieć dużego palca. Aby leczenie było skuteczne niezbędne jest przeprowadzenie badania mykologicznego, które określi rodzaj grzyba i jego wrażliwość na leki. Leczenie grzybicy jest długotrwałe, wymaga ono współpracy z lekarzem. Regularne usuwanie zmian chorobowych zwiększa penetrację preparatów i przyspiesza regenerację płytki paznokciowej. Niektóre schorzenia np. łuszczyca czy choroby tarczycy, mogą powodować zmiany podobne do grzybicy paznokci.

 

 

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Wykonuje się ją w przypadku uszkodzonych mechanicznie bądź chorobowo zmienionych paznokci. Do rekonstrukcji używamy specjalistycznych żeli utwardzanych światłem UV zawierających ketakonazol (substancję przeciwgrzybiczą). Zabieg ma za zadanie przywrócenie estetycznego wyglądu, ochronę łożyska paznokcia oraz wspomaganie leczenia grzybicy paznokci przy terapii farmakologicznej.

 

 

USUWANIE BRODAWEK WIRUSOWYCH

Potocznie zwane kurzajkami, są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Nabywane zwykle na basenach, siłowniach, w hotelach, a nawet podczas przymierzania obuwia. Rozwijają się na podeszwowej części stóp. Są to pojedyncze, zrogowaciałe i głęboko osadzone brodawkujące zmiany, czasem w grupkach tworzące tzw. mozaikę. Cechą charakterystyczną brodawek są czarne punkty związane z zakrzepami w naczyniach włosowatych, bywają bolesne.

Usuwanie brodawek jest czasochłonne i wymaga zaangażowania pacjenta. W naszym gabinecie brodawki usuwane są terapią skojarzoną, z kontynuacją w warunkach domowych. Leczenie polega na mechanicznym złuszczeniu części zrogowaciałych brodawki i aplikacji kwasu trichlorooctowego w wysokim stężeniu. W domu pacjent kontynuuje leczenie preparatem poleconym przez podologa. Zabiegi w gabinecie należy powtarzać co 2-4 tygodnie do całkowitego wyleczenia. Czas trwania terapii uzależniony jest od wieku brodawki, miejsca występowania, wieku pacjenta oraz występowania nadpotliwości. Zaleca się również suplementację w celu wzmocnienia układu immunologicznego – to nasza odporność warunkuje szybkość ustępowania zmian.

 

 

USUWANIE KRWIAKA PODPAZNOKCIOWEGO

Krwiak podpaznokciowy to nic innego jak wylew krwi pod paznokciem. Pojawia się on w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych znajdujących się pod paznokciem, najczęściej na skutek uderzenia, ucisku lub tarcia. Płytka paznokciowa zmienia kolor, czasami również kształt. Paznokieć ulec może oddzieleniu od łożyska. Krwiak pod paznokciem bezwzględnie wymaga usunięcia krwi. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i narzędziami, które w szybki i prawie bezbolesny sposób pomagają usunąć krwiak podpaznokciowy.

 

 

USUWANIE HIPERKERATOZ (ZROGOWACEŃ, MODZELI, ODCISKÓW)

Hiperkeratozy są wynikiem nadmiernego rogowacenia naskórka, są reakcją obronną skóry na obciążenia miejsc fizjologicznie nieprzystosowanych.
Występują w formie odcisków i modzeli.

Odcisk posiada rdzeń (zmianie ulegają głębsze warstwy skóry), natomiast modzel jest zmianą powierzchniową. Przewlekle działający bodziec (tarcie lub ucisk) powoduje przekrwienie skóry właściwej i miejscowe podwyższenie temperatury. Takie warunki silnie stymulują komórki rozrodcze naskórka do podziału, powodując miejscowe pogrubienie warstwy rogowej, która w przyszłości ma chronić przed podobnymi bodźcami.

Procedura w przypadku hiperkeratoz polega na ich mechanicznym bądź chemicznym usunięciu oraz zastosowaniu ortez i odciążeń.

 

 

OPRACOWANIE I ZAOPATRZENIE PĘKAJĄCEJ PIĘTY

Skóra pięt jest dwa razy grubsza niż skóra na innych częściach ciała, jest bowiem najbardziej obciążoną częścią stopy. Na piętach właśnie spoczywa największy ciężar gdyż są one nośnikiem całego ciała. Popękane pięty to nie tylko defekt kosmetyczny, ale niebezpieczna dolegliwość. Skóra może pękać z różnych powodów: ciasne obuwie, spożywanie małej ilości wody, szorstkie (wykonane ze sztucznego materiału) skarpety, problemy hormonalne u kobiet, otyłość, częste i nadmierne usuwanie naskórka, niewłaściwa pielęgnacja bądź higiena. Nieodpowiednio traktowana skóra pięt rogowacieje, źle pielęgnowana jest mało elastyczna, co prowadzi do pojawiania się niepożądanych pęknięć, rozpadlin. Otwarte rany na stopach są bardzo niebezpieczne ponieważ przez poranioną skórę wnikają do organizmu bakterie, wirusy, a nawet grzyby przez co łatwo o zakażenie. Poprzez prawidłowe usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka, założenie opatrunku ze środkiem leczniczym oraz odpowiedniej pielęgnacji domowej możesz uchronić swoje pięty przed w/w skutkami.

 

 

DOBÓR ODCIĄŻEŃ I ORTEZ

Odciążenia mają za zadanie chronić przed uciskiem bolesne miejsca. Prawidłowo założone odciążenie przenosi ucisk na miejsce mniej wrażliwe, przy jednoczesnym uwzględnieniu ewentualnych deformacji. Wykonuje się je najczęściej z filcu, gąbek i pianek. Natomiast ortezy są używane nie tylko do odciążeń miejsc bolesnych, ale również do korekty deformacji. Wykonane są zazwyczaj z żelu polimerowego lub sylikonu. Chronią przed powstawaniem modzeli i odcisków. W niektórych przypadkach wykonuje się ortezę indywidualną ze specjalnych silikonowych mas.

 

 

PIELĘGNACJA STÓP OSÓB STARSZYCH

Stopy osób starszych wymagają wyjątkowego podejścia i szczególnej troski. Z wiekiem dochodzi do zaniku warstwy tłuszczowej oraz mięśni w obrębie stóp co powoduje tzw.  ZSS (Zespół Stopy Starczej) – niezwykle wrażliwej na bodźce. Dodatkowo deformacje stóp powodują tworzenie się bolesnych odcisków i modzeli. Skóra jest bardzo cienka i nieelastyczna, podatna na obtarcia. Pedicure osób starszych wykonywany jest ze szczególną ostrożnością, z wykorzystaniem specjalistycznych, bezpiecznych narzędzi oraz odpowiednio dobranych preparatów.

 

 

OPIEKA NAD STOPAMI Z SYNDROMEM STOPY CUKRZYCOWEJ

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, która uznawana jest dziś za chorobę cywilizacyjną. Powikłaniem często wynikającym z zaniedbań jest ZSC (Zespół Stopy Cukrzycowej) prowadzący do owrzodzeń i innych komplikacji. Głównymi przyczynami powstawania owrzodzeń są: neuropatia (zaburzenia ruchowo – czuciowe), niedokrwienie (spowodowane uszkodzeniem naczyń krwionośnych), urazy mechaniczne bądź infekcje.

Odpowiednia edukacja w zakresie domowej pielęgnacji stóp oraz regularne wizyty w gabinecie podologicznym to najlepsza profilaktyka w zespole stopy cukrzycowej. Dzięki posiadanym kwalifikacjom, najwyższej klasy sprzęcie oraz zachowaniu szczególnej higieny oferujemy wykonywanie specjalistycznego zabiegu podologicznego w sposób bezpieczny dla pacjenta.

 

 

MASAŻ STÓP

To jeden z przyjemniejszych sposobów na relaks, intensywnie pielęgnuje skórę stóp, nawilża i regeneruje, pobudza receptory. Powoduje uczucie lekkości, świeżości i odprężenia, likwiduje uczucie ociężałych nóg w okolicach łydek, poprawia krążenie, łagodzi bóle reumatyczne. Poprzedzony pedicurem leczniczym zapewnia skórze aksamitność i miękkość w dotyku.

 

 

KĄPIEL PARAFINOWA

Jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych dla suchych stóp. Regeneruje i wygładza szorstki naskórek, przeciwdziała wysuszaniu skóry, zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i widoczny przez kilka dni. Skóra jest wygładzona, elastyczna, lepiej chłonie produkty pielęgnacyjne.

Gabinet Podologiczny Zdrowe Stopy

Rejestracja telefoniczna

lub

Rejestracja mailowa

 

tel: 517 952 536

 

mail: podologolkusz@gmail.com

Dojazd na wizyty domowe na terenie Olkusza gratis

Copyrigth 2017 by Zdrowe Stopy                                                                                                           Designed by Studio-Kreatywne