PODOLOGIA

 

 

Podologia to dziedzina nauki dotycząca kończyn dolnych, łącząca wiedzę z zakresu medycyny i kosmetologii. Zajmuje się oceną stanu stóp, układu kostnego, tkanek miękkich, skóry i jej przydatków, a także zależności między nimi, diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń w obrębie kończyn dolnych oraz profilaktyką i ich pielęgnacją. Podologia wymaga wiedzy z różnych dziedzin nauki, takich jak: anatomia układu kostnego, mięśniowego, naczyniowego (żylno - tętniczego i limfatycznego), a także dermatologii, neurologii i biomechaniki.
Podologia powstała w odpowiedzi na potrzeby pacjentów cierpiących na coraz bardziej szerzące się choroby cywilizacyjne takie jak: cukrzyca, miażdżyca, przewlekła niewydolność żylna, wady postawy, otyłość.
Podolog często bywa pierwszą osobą, z którą chory ma kontakt, a co za tym idzie to on kieruje pacjenta do lekarza odpowiedniej specjalizacji w celu ustalenia diagnozy i leczenia. Dlatego ważnym elementem pracy podologa jest dobra współpraca z lekarzami różnych specjalizacji jak – interniści, diabetolodzy, chirurdzy, ortopedzi, dermatolodzy i neurolodzy, rehabilitanci i fizjoterapeuci, a także pediatrzy zapewniająca optymalne efekty leczenia. Celem podologa jest usunięcie lub ograniczenie skutków choroby, a także zapobieganie ich nawrotom poprzez odpowiednią pielęgnację, a także prawidłową edukację pacjenta.

Gabinet Podologiczny Zdrowe Stopy

Rejestracja telefoniczna

lub

Rejestracja mailowa

 

tel: 517 952 536

 

mail: podologolkusz@gmail.com

Dojazd na wizyty domowe na terenie Olkusza gratis

Copyrigth 2017 by Zdrowe Stopy                                                                                                           Designed by Studio-Kreatywne